WARSZAWSKA SYRENKA

Rusza 47. edycja Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.

Recytatorzy przechodzą przez kilka szczebli eliminacji – szkolne, gminne, powiatowe, a laureaci ostatniego etapu biorą udział w przesłuchaniach finałowych w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Etap dzielnicowy odbędzie się 26 marca w Szkole Podstawowej nr 189 od godz. 10:00.

Finał 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury w dniach 13 i 14 kwietnia 2024 r.

Zachęcamy do udziału w Konkursie, a zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem i dostarczenie do wychowawcy wypełnionej karty uczestnika.

Uczniowie klas I– III przygotowują jeden utwór (wiersz) – tematyka dowolna. Czas trwania indywidualnych prezentacji nie może przekroczyć 1,5 minuty.

Klasy IV- VIII: dwa utwory (dwa wiersze lub jeden wiersz i jeden fragment prozy) – tematyka dowolna. Łączny czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 3 minut.

Prosimy o wybieranie do prezentacji utworów o cenionej wartości, które zostały opublikowane w formie książkowej lub w czasopismach literackich.

Prosimy o unikanie prezentowania utworów zamieszczonych w podręcznikach.Podczas kolejnych etapów konkursu uczestnicy nie zmieniają repertuaru.

karta-uczestnika-warszawska-syrenka-2024-konkurs

regulamin-konkurs-recytatorski-warszawska-syrenka-2024

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie