Europejski Tydzień Szczepień

Europejski Tydzień Szczepień

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie informuje, iż w dniach 24-30 kwietnia 2019 r. obchodzony jest Europejski Tydzień Szczepień. W tym roku motywem przewodnim są hasła: Poznaj i udostępnij fakty na temat szczepień oraz Bohaterowie szczepień.

Celem obchodów Europejskiego tygodnia Szczepień jest zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa o szczepieniach ochronnych oraz ich znaczenia dla naszego zdrowia. Europejski Tydzień Szczepień jest okazją do podkreślenia znaczenia osób, które w różny sposób na co dzień umożliwiają i wspierają szczepienia. Nazwano ich „Bohaterami szczepień”. Należy tu wymienić naukowców, którzy opracowują bezpieczne i skuteczne szczepionki, pracowników ochrony zdrowia, którzy są wiarygodnym źródłem informacji na temat szczepień dla swoich pacjentów, rodziców którzy decydując się na szczepienia swoich dzieci, chronią również tych których nie można zaszczepić, decydentów, których działania zapewniają jak najszerszy dostęp do szczepień oraz każdego kto poszukuje i udostępnia oparte na faktach naukowych informacje na temat szczepień.

W związku z powyższym zachęcamy do zapoznanie się z przygotowanymi przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m. st. Warszawie informacjami na temat szczepień dostępnymi na stronach: