Turniej szachowy- wyniki

Dnia 02.03.2019r. odbył się w naszej szkole turniej szachowy na V i IV kategorię do lat 14. Turniej miał charakter otwarty i spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród społeczności warszawskiej, czego dowodem jest zamknięcie listy startowej już tydzień przed jego realizacją. Celem startujących uczniów było zajęcie wysokich miejsc, zdobycie kategorii szachowych oraz praktyka turniejowa, która jest ważną częścią planu treningowego. Spośród wszystkich uczestników- 23 zawodników uzyskało kategorie szachowe z czego aż 8! z naszej szkoły. Pięciu uczniów naszej szkoły (Jan Bogut, Krzysztof Żak, Adam Baran, Mateusz Augustyniak, Szymon Złotowski) otrzymało od razu IV kategorię, natomiast V kategorię przyznano 4 uczniom (Dybowski Tomasz, Salazar- Rivera Szymon, Żak Piotr, Rogowski Tomasz). Pozostali nasi uczniowie, którzy posiadają już kategorię szachową (Kapuściak Mateusz, Gajewski Marcel, Krokiewicz Kacper, Oliński Szymon, Żyła Hubert) potwierdziło posiadane kategorie prezentując tym samym stabilny poziom.
W ten sposób 95 procent uczniów uczęszczających na sekcję szachową w szkole posiada kategorie szachowe i figuruje w centralnym rejestrze PZSzach. Pomimo, iż sześciu naszych uczniów uplasowało się w pierwszej piętnastce to jednak nie udało się zdobyć czołowych miejsc indywidualnie co prawdopodobnie wynika z dużej różnicy wiekowej . Nie zmienia to faktu, że uczniowie naszej szkoły byli bezkonkurencyjni w swoich rocznikach. Potwierdzili tym samym dobry poziom umiejętności i wiedzy, uzyskując najczęściej 50-70 procentowy wynik możliwych do uzyskania punktów.
Turniej klasyfikacyjny był kolejnym, bardzo ważnym i udanym etapem w procesie szkolenia, który przygotowuje uczniów do najważniejszego ogólnopolskiego i warszawskiego turnieju.
Tomasz Szreder