Historyczny wynik szachistów z SP376! IV miejsce w Polsce i II w Warszawie!

Dnia 09.06.2019r rozegrany został fianałowy ogólnopolski turniej szachowy projektu Edukacja przez Szachy w Szkole Turniej dotyczył przede wszystkim rywalizacji drużynowej oraz indywidualnej klas I-III ze wszystkich szkół w Polsce biorących udział w w/w programu. Jest to również jedyny turniej biorący pod uwagę klasyfikację klas I- III w Polsce tego typu. Drużyna reprezentująca naszą szkołę zaprezentowała po raz kolejny bardzo wysoki poziom gry w swojej kategorii wiekowej uzyskując w przypadku każdego szachisty wynik od 4-5 punktów na 6 możliwych co stanowi 71 procent możliwych do uzyskania punktów! Ciekawą kwestią jest również to, że do pierwszego miejsca zabrakło zaledwie 1,5 lub 1 pkt (przy sprzyjającym Bucholzu)!
Uzyskanie 4 miejsca w kraju powoduje, że szkoła nasza zniwelowała dystans do pierwszego miejsca w porównaniu z rokiem poprzednim o 8 pozycji co stanowi progres 200 procentowy!
Szkołę nasza reprezentowali: Jan Bogut (5 pkt), Szymon Złotowski 4,5 pkt), Piotr Żak (4 pkt), Hubert Żyła (4 pkt.), Marcel Gajewski (4 pkt) oraz Bartosz Belcarz ( 4 pkt).
Tomasz Szreder